Forum Politehnicari! (Visa politehnicka skola, beogradska politehnika, Zvezdara, Krfska 7) Forum IndexForum Politehnicari! (Visa politehnicka skola, beogradska politehnika, Zvezdara, Krfska 7)

JANUARSKI ispitni rok 2011./12.

Ispitni rok traje od 21.01. do 13.02.2012. Prijave 22.12. i 23.12.2011. godine.

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in            Calendar

NEWS:
Dobri saveti za nove studente

Post new topic   Reply to topic    Forum Politehnicari! (Visa politehnicka skola, beogradska politehnika, Zvezdara, Krfska 7) Forum Index -> Prva godina
View previous topic :: View next topic  
Author Message
UnderDog
Korisnik
Korisnik

:

Items

PostPosted: Sun Jul 08, 2007 4:04 am    Post subject: Dobri saveti za nove studente Reply with quote

Pozdrav (budućim) kolegama. Upisaću grafičku tehnologiju ove godine pa vas molim za neki savet. Planiram da studiram uz rad. Koliko traju predavanja tokom dana, koji su termini (generalno)?

Ima li neko svesku sa predavanja matematike i hemije? Može li se birati predavač i polaganje kod određenog profesora. Koji su najbolji profesori? Any tips 'n' tricks?

Koliko učite dnevno? Ovo mi je bitno jer ne znam koliko ću vremena morati da odvojim za učenje (čitaj: manje da spavam) Smile

Napljuvaše na Zoni ovu školu, ali to se uglavnom odnosilo na odsek za dizajn. Kakva je situacija na grafičkoj tehnologiji? Kakva je organizacija, praksa, komunikacija sa profanima, kvalitet nastave?
Back to top
View user's profile Send private message
ribizla
Shkrabalo
Shkrabalo

:

Items

PostPosted: Tue Aug 21, 2007 6:49 pm    Post subject: Reply with quote

ODSEK ZA DIZAJN
Koliko ste spremni da se angazujete toliko cete se i izgraditi
skola je sasvim solidna na zoni moze da se prica sta hoce,i o Srbima se u svetu prica da su busmani pa opet nismo jel?
Prva godina je jako zanimljiva,ima stvarno finih profesora,treba redovno ici na predavanja,vezbe,posebno iz inzenjerskih komunikacija i matematike(mada je matematika mozda i ukinuta novim generacijama sto i nije tako lose)
Svi smerovi su dobili akreditaciju tako da bez straha mozete upisati skolu.
Back to top
think.bw
Novi član
Novi član

:

Items

PostPosted: Fri Sep 21, 2007 3:50 am    Post subject: Reply with quote

da li neko mozda zna kada pocinju predavanja? Very Happy
Back to top
mizgreen
Site Admin
Site Admin

:

Items

PostPosted: Fri Sep 21, 2007 9:35 pm    Post subject: Reply with quote

@think.bw - kakve veze ima tvoje pitanje sa pocetnim postom clana UnderDog?? Otvoris novu temu u forumu Diskusije>Druzenje i pitas. Ovaj offtopic ce uskoro biti obrisan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
think.bw
Novi član
Novi član

:

Items

PostPosted: Fri Sep 21, 2007 10:28 pm    Post subject: Reply with quote

da ne otvaram zbog jednog takvog pitanja....Smile izvinjavam se.
Back to top
mizgreen
Site Admin
Site Admin

:

Items

PostPosted: Sat Sep 22, 2007 12:55 am    Post subject: Reply with quote

^Zamisli sad da neko zna i želi da odgovori na pitanje koje si postavila, ako pročita Dobri saveti za nove studente nikako mu neće pasti na pamet da tu piše o početku školske godine i predavanjima...pa čak i ova tema zaslužuje konkretniji naziv, al ajd sad...ne sedi mi se po ceo dan da smišljam nazive...

Samo ti otvaraj i pitaj, čini mi se kao da se ljudi plaše otvaranja topica nego stidljivo pišu u drugim temama i onda offtipikuju. Takođe je bitno da pri otvaranju teme naslov maksimalno objasni vaše pitanje, tako da ljudi znaju kad pročitaju naziv, da li mogu da vam pomognu ili da pronađu konkretne stvari koje ih interesuju. Bez ustručavanja!
Very Happy

napomena:
(i ovaj post - pošto je offtopic - biće obrisan posle nekog vremena sa ostalima koji nisu u skladu s UnderDogovim pitanjem)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
stalja
Novi član
Novi član

:

Items

PostPosted: Sat Jun 14, 2008 3:18 am    Post subject: Reply with quote

Evo kao neko ko je 3 god. ima tedenciju da shto pre zavrshava politehniku, par tips 'n' tricks, kojih se ja nazalost nisam pridrzavao pa sebi zagorchao zivot svake god. Inache ja sam industriski dizajner po smeru:

Upisali ste politehniku i srecni i zadovoljni krecete u nove pobede:

- Shkola je smeshno laka, ako na vreme dajete sve kolokvijume, seminarske, cheshce odlazite na konsultacije i vec u januarskom ispitu date sve ispite.

Zvuchi zeznuto? Nikako nije, ako ste ispunili sve gore navedeno. To shto vas cheka josh ispitnih rokova ne znachi da treba razvuci davanje istih.

Prost primer:

Dali ste uslov za drugu [za budzet] i imate maltene pola godine dzabalebarenja

NIKAKO SE NE ISTICHITE KOLEGAMA ILI HVALITE SA SVOJIM RADOVIMA, ZBOG KONSTANTNE TEDENCIJE DA VAS ISKORISTE

Hvala sluzi iskljuchivo za profane, jelte.

Naravno ne znachi da treba biti samozivi debil. Samo malo vishe gledajte svoja posla da bi vam studiranje bilo lakshe. Uvek budite od pomoci ljudima koje uopshte i interesuje dizajn. Takvih je malo na fakultetu nazalost al' znachice kasnije kad se od vasheg iskustva bude trazilo max.

- Gligorijevicka je uvek u pravu. Nikako ne preispitujte njene kritike, odslushajte njenu tuznu prichu ili avanturu do koje ce verovali ili ne doci zbog najobichnijeg komentarisanja rada. Da je dosadna time, definitivno jeste ali zena ima iskustvo koje bi valjano trebalo iskoristiti.

Asistenti kod gligorijevicke:

Rade i Ksenija su veoma korisni i valjalo bi sa njima imati dobar kontakt. Ljudi rade za sve pare.

Mladjani Njegosh koji je inache moja generacija [upisali iste god] je lik koga jednostavno ne treba ozbiljno shvatati. Taj je gazio preko mnogih ljudi koji su zeleli da mu pomognu samo zbog tog asistentskog mesta.

Nikola a.k.a Dzoni [ima frizuru a la Ajs Nigrutin] je isto moja generacija i za dechka imam rechi hvale. Komnikativan ko Rade i Ksenija i moze se neshto nauchiti od njega.

- Shto se vishe cimate primetice vas profesori i imacete poseban tretman kod njih u vidu mnogobrojnih olakshica. Valjalo bi iskoristiti.

SLUSHAJTE INZENJERSKE KOMUNIKACIJE -

Ko dolazi iz gimnazije i ima malo kontakta sa tehnichkim crtanjem uopshte, moj savet bi bio da ni u kom sluchaju ne propushta ova predavanja. Mozda su dosadna, ali mnogo ce vam lakshe proci predmet ako se redovni na predavanjima i domacim zadacima.

OBAVEZNO DAJTE ODMAH ISTORIJU UMENTNOSTI I DIZAJNA

Lukovica vishe nema, zivela Ana Marija. Nadobudna mozda jeste ali niste ni svesni shta su sve ljudi morali da rade da bi bilo kako dali taj predmet. Sad je mnogo lakshe i bilo bi stvarno glupo da ne izadjete na kolokvijum pre ispita [lakshi ispit, a i nauchicete neshto o struci ako vas zaista ista interesuje].

Sad prelazimo na crtanje:

Uvek nosite pribor koji ce zadovoljiti vashe potrebe. Ako nosite puna pakovanja ochekujte hordu riba koje su se pre setile se da namontoraju za prljavi atelje, u potrazi za gnjecom, ugljenom ili papirom. Ljudi su nemarni, pa samim tim ne razvijajte tu njihovu nemarnost.

Profani:

Zapala vam je Sharanovicka. Chestitamo proshli ste extra.

Davor je tezak kao asistent. Sa njime treba samo fino, chovek zna posao ali nekad ego je tu prob. Nishta strashno, slushajte njegove savete al' malo gurajte i svoj stil jer u protivnom dobijate onu chuvenu ,,aj ti ponovo sve ovo odradi". Ovo nije sujeta vec stav mnogih random kolega koji su primetili ovu pojavu.

Zolt je car i chovek pun razumevanja a bogami i smisla za humor. Njega rispektujte.

Zapao vam je Lukovic. Nek vam je bog u pomoci Mr. Green

Kod lukovica nema losheg crtanja. Tu ce morati vash talenat da rodi mechku, dok ne zadovolji matorog fana Rolingstonsa. Sa jedne strane moze da bude strashno dosadno, dok sa druge i nauchicete konachno i da crtate.

Slushajte asistente, slushajte njega ili ce dupe da vam bude u procepu. Necu da vas zaplashim ali opet treba se ovde uozbiljiti.

Psihologija:

Dragana je jedna fantastichna osoba od zene. Veoma nachitana i teshko spadalo. Ali moze da vam bude problem. Psihologiju uchite sa razumevanjem natenane i ispite ce da vam bude pesma. Provaljuje bubanje i veoma je protiv toga. Fakat je da knjiga ima 100 i kusur stranica i ako to vec morate da bubate za 3 meseca onda imate problem sa samim sobom. Odradite seminarski i bice vam lakshi ispit. Nikakav nije zastrashivach na ispitu, vec samo zeli da vidi dal ste sposobni da nauchite sa razumevanjem gradivo koje ce imati koristi za lakshu primenu u vashem zivotu.

Teorija dizajna ili po novom Razvoj Proizvoda:

Nekad najtezi predmet a sad Nastasicka je od istog napravila pesmu. Isto vazi i za gornje savete. Odradjeni kolokvijumi i zivot miran. Isto vazi i za marketing koji ce te sresti kasnije.

Uf al sam se raspisao.

Enivej, imate priliku da studirate nalakshu mogucu shkolu za dizajn koja uz to ima i akreditaciju.

Vash chio i veseo duh ce klonuti vec u drugoj ili trecoj godini kad skapirate da te je studirate sprdnju. To mozda se vishe primeti na ind. dizajnu nego na grafichkom.

Al' to je najvishe zbog volje samih studenata. VI ste ti koji moraju da kazu sebi ,,ja sam graf/ind/modni dizajner i time zelim da se bavim" i onda... da stvarno pochnete time da se bavite i tezite ka svojem najboljem.

Nishta vam ne znachi ni akademija, ni privatni fax ni politehnika ako se ne angazujete prvenstveno na samom sebi.

Ovo zvuchi mozda kao previshe ochigledna izjava ali ne bi bilo loshe da je ponovite sebi tokom odredjenog vremena.

Najbolje ponavljanje su vashi radovi i projekti koji ce vas predstaviti u najboljem svetlu drugim ljudima i mogucim investitorima i klijentima.

Aj sa srecom Smile
Back to top
ddjuka
Rock'n'roll
Rock'n'roll

:

Items

PostPosted: Sat Jun 14, 2008 4:20 pm    Post subject: Reply with quote

E Stalja, nije vise kao sto je nekada bilo. Sada se s lakocom stvara armija dizajnera. Laughing Ko nije prosao istoriju umetnosti kod Lukovica, pripremu za stampu kod Stratimirovica, teoriju dizajna kod Vasiljevica, taj nije nikakav dizajner Razz Laughing
Back to top
stalja
Novi član
Novi član

:

Items

PostPosted: Mon Jun 16, 2008 12:27 am    Post subject: Reply with quote

To se podrazumeva Smile

Ta armija moze da bude sve samo ne armija dizajnera Very Happy
Back to top
mizgreen
Site Admin
Site Admin

:

Items

PostPosted: Tue Jun 17, 2008 8:44 pm    Post subject: Reply with quote

stalja RESPECT!
Odlican post, uzivala sam dok sam citala..eh those were the days..
Back to top
ribizla
Shkrabalo
Shkrabalo

:

Items

PostPosted: Fri Sep 12, 2008 1:28 am    Post subject: Reply with quote

Wow Stalja! Sta dodati ... sve istina! Svaka cast! Dug post ali vredi svako slovo - covek je rekao sve kako jeste.
Back to top
Bl@cky
Shkrabalo
Shkrabalo

:

Items

PostPosted: Thu Sep 18, 2008 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

Covek je jednostavno pronikao u sustinu studiranja & komuniciranja na ex VPS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Post new topic   Reply to topic    Forum Politehnicari! (Visa politehnicka skola, beogradska politehnika, Zvezdara, Krfska 7) Forum Index -> Prva godina All times are GMT + 4 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Forum Politehnicari! (Visa politehnicka skola, beogradska politehnika, Zvezdara, Krfska 7) topic RSS feed